Szlachetna Paczka 2018

Pan Kazimierz (57l.) mieszka z synem Mateuszem (29l.). Pan Kazimierz wiódł szczęśliwe życie wraz ze swoją żoną i ósemką dzieci. Pewnego dnia żona Pana Kazimierza odeszła, nie było z nią żadnego kontaktu. Zostawiła Go ze wszystkimi dziećmi. Pan Kazimierz nie potrafił tej sytuacji sam udźwignąć. Zaczęło brakować Mu dochodów, nie miał z czego utrzymać rodziny. Siódemka dzieci trafiła do rodziny zastępczej. Pan Kazimierz został sam z niepełnosprawnym intelektualnie synem. Żeby poradzić sobie z trudnościami sprzedał swój rodzinny dom i wynajął dwupokojowe mieszkanie. Obecnie Pan Kazimierz skupia się na zdrowiu swojego syna Mateusza. Pan Kazimierz pomimo tego, że poświęca każdą wolną chwilę na opiekę nad Mateuszem, również ma dobre relacje z pozostałymi, dorosłymi już dziećmi. Często Go odwiedzają i spędzają wspólnie czas. Na dochód rodziny składa się renta chorobowa Mateusza (850zł) oraz świadczenie pielęgnacyjne (1406zł). Po odliczeniu kosztów utrzymania, dochód na jedną osobę wynosi 688zł. Pan Kazimierz na co dzień jest szczęśliwym człowiekiem, chce by Jego syn widział uśmiech i radość. Jest zdeterminowany do tego, by żyło się Im we dwójkę dobrze i szczęśliwie. Nigdy nie narzeka, czerpie siłę z postępów niepełnosprawnego syna, który uczęszcza na warsztaty terapii zajęciowej. Cieszy się również wspólnie spędzonym czasem w gronie wszystkich dzieci. Rodzina potrzebuje głównie żywności, na która nie zawsze starcza pieniędzy. Pan Kazimierz podkreśla, że będzie szczególnie wdzięczny za ubrania dla syna oraz ciepłe koce na zimę, których nie posiadają.

Potrzeby rodziny

Żywność trwała Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach
Środki czystości Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyn do płukania, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów
Wyposażenie mieszkania Kołdra, Koc, Ręczniki, Pościel (poszwy, prześcieradła 160x200cm), Poduszka
Specjalne upominki Pan Kazimierz jest osobą skromną. Gdy pytaliśmy, co za upominki sprawią Im radość, Pan Kazimierz odpowiedział, że wystarczą Mu rzeczy dla syna i rzeczy potrzebne do codziennego użytku, że to Go uszczęśliwi. Prosi jednak o plecak szkolny dla syna, który codziennie jeździ na warsztaty terapii zajęciowej.

Odzież

Mateusz Przejściowe Spodnie dresowe i jeansowe XL
Mateusz Zimowe Swetry XL
Mateusz Przejściowe Bluzki z krótkim rękawem XL
Mateusz Przejściowe Kurtka XL
Mateusz Zimowe Buty na zimę/trapery 39

Rzeczy można przynosić do koszy ustawionych w szatni lub do Dyrekcji do dnia 07.12.2018r.